Startarrow Press room arrow Informacje prasowe arrow Lodołamacze 2010. Rozdano wszystkie nagrody w regionach

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy




Ambasador Konkursu
Anita Włodarczyk











Ogólnopolscy Patroni Medialni




















Lodołamacze 2010. Rozdano wszystkie nagrody w regionach
Uroczyste gale i konferencje w dziewięciu miastach w Polsce zakończyły Regionalny Etap Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze 2010. Podczas Wielkiej Gali, 8 czerwca w Zamku Królewskim w Warszawie, poznamy laureatów ogólnopolskich.

Znamy już laureatów regionalnych Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze 2010.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali automatyczne nominacje do drugiego etapu i to właśnie z pośród nich kapituła dokona wyboru, najlepszych z najlepszych, czyli zwycięzców etapu centralnego. Oficjalne rozstrzygniecie zostanie ogłoszone już 8 czerwca w Zamku Królewskim w Warszawie.

Gale i konferencje prasowe, które wieńczyły ten etap odbyły się w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu.

Zgromadziły wiele osobistości ze świata polityki, mediów i kultury. Obecni byli między innymi: Senator: Władysław Sidorowicz, Posłowie na Sejm RP: Marek Borowski, Renata Butryn, Janusz Dzięcioł, Grzegorz Karpiński, Mieczysław Kasprzak, Jan Filip Libicki, Sławomir Piechota, Grzegorz Pisalski, Marek Plura, Krystyna Skowrońska, Andrzej Szlachta, Bożena Szydłowska, Stanisław Stec, Adam Śnieżek, Marek Zieliński. Listy gratulacyjne przesłali m.in.: Posełowie na Sejm Waldy Dzikowski, Krystyna Łybacka, Beata Małecka– Libera oraz Wojciech Szarama.

Wśród zaproszonych gości reprezentujących Patronów Honorowych oraz lokalne władze samorządowe w uroczystościach uczestniczyli: Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik, Wicewojewoda Dolnośląski Zdzisław Średniawski, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Kazimierz Ziobro, Prezydent Miasta Włocławka Andrzej Pałucki, Wiceprezydent Miasta Katowice Krystyna Siejna, Wiceprezydent Miasta Poznania Jerzy Stępień, Zastępca Prezydenta Miasta Opole Janusz Kwiatkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy Dorota Purga, Starosta Pilski Tomasz Bugajski, Wicestarosta Jeleniogórski Paweł Kwiatkowski, a także Metropolita Wrocławski Marian Gołębiewski oraz inni zaproszeni goście.

Blasku uroczystościom dodały miejsca, w których odbywały się gale i konferencje, takie jak Pałac Działyńskich w Poznaniu, Dworek Białoprądnicki w Krakowie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Teatr Kamienica w Warszawie, Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, czy ekskluzywny Hotel Qubus w Katowicach. Uroczystości uświetniły między innymi: występ zespołu Audiofeels w Poznaniu, Emila Kamińskiego w Warszawie, czy artystów Opery Bydgoskiej tworzących kwartet „Can Fuoco” w Toruniu.

Wśród prowadzących uroczystości znaleźli się między innymi: Dariusz Bugalski z Programu Trzeciego Polskiego Radia, Magdalena Michalak dziennikarka TVP Łódź, Tomasz Edwin Petryka aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, Jerzy Piasny z Polsat Biznes, Michał Słobodzian z Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, Anna Tomczyk, redaktorka TVP Rzeszów, czy Jerzy Zawartka – dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia oraz Radia Katowice.

Przez cały czas trwania Kampanii oraz Konkursu Lodołamacze w regionach mogliśmy liczyć na opiekę i patronat medialny aż 43 lokalnych ośrodków Telewizji Polskiej, prywatnych stacji telewizyjnych, anten Polskiego Radia oraz prasy.

We Wrocławiu Partnerem wspierającym Galę była Firma Impel S.A., Sponsorem Accelerated Learning Systems Polska sp. z o.o.. W Poznaniu Gala odbyła się dzięki Firmom: Dramers S.A.; Glutenex sp. z o.o.; Grapil Sp. J.; Integracja Europejska Regionów Fundacja OPP Wojnowice, Inter Groclin Auto S.A.; Lespin sp. z o.o.; Lorgo sp. z o.o.; Opal sp. j.; Piecobiogaz S.A; Rokpol sp. z o.o.; Rowitex sp. z o.o.. w Katowicach dzięki Firmie Limatherm Components sp. z o.o. należąca do grupy kapitałowej INTROL oraz Trawipol sp. z o.o. Serdecznie dziękujemy.

Szczególnie serdecznie gratulujemy szczególnie Laureatom Regionalnym V Edycji Konkursu Lodołamacze. W załączniku przesyłamy Firmy, Instytucje oraz Osoby, które otrzymały statuetki Lodołamaczy w poszczególnych kategoriach.


Regionalni laureaci Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie, Lodołamacze 2010

Etap Małopolsko-Świętokrzyski

Zatrudnienie Chronione:
I miejsce – PTUH "Daspol" sp. z o.o.
II miejsce – MHSI w Kielcach sp. z o.o.
III miejsce – Omeko

Otwarty Rynek Pracy:
I miejsce – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Profil A Sp. z o.o.
II miejsce – Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Supon Sp. z o.o.
III miejsce – FHU Perfekt s.c

Pracodawca nieprzedsiębiorca:
I miejsce – Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Stróże
II miejsce – Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu Krzeszowice
III miejsce – Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych

Pracodawca osoba niepełnosprawna:
I miejsce – FHU "KAMBEK" Zakład Mechaniki Pojazdowej

Superlodołamacz - Gmina Klucze

Lodołamacz Specjalny - dr Andrzej Cechnicki

Etap Pomorski:

Zatrudnienie Chronione:
I miejsce – Spółdzielnia Inwalidów „GRYF”
II miejsce – Lac-Met Novumgrom
III miejsce – LEBOS sp. z o.o.

Otwarty Rynek Pracy:
II miejsce – Fota S.A.
III miejsce – Telewizja Kablowa „Chopin”

Pracodawca nieprzedsiębiorca:
I miejsce – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Skarszewach
II miejsce – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku
III miejsce – Gdańskie Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki”

Pracodawca osoba niepełnosprawna:
I miejsce – Mariusz Kasicki, Właściciel PPH LAKMET ze Starogardu Gdańskiego

Superlodołamacz – Spółdzielnia Inwalidów Równość z Czerska

Lodołamacz Specjalny – dr Anna Kobylańska

Etap Kujawsko-Pomorski:

Zatrudnienie Chronione:
I miejsce – Cenka sp. j. Jacek Mazur, Jacek Wanczura z siedzibą w Lisim Ogonie
II miejsce – Torpak sp. z o.o. z Wąbrzeźna
III miejsce – Cargo sp. z o.o. z Bydgoszczy
wyróżnienie – Zakład Aktywności Zawodowej w Bydgoszczy

Otwarty Rynek Pracy:
I miejsce – Kujawska Fabryka Maszyn rolniczych sp z o.o. z Brześcia Kujawskiego
II miejsce – NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Oaza z Inowrocławia
III miejsce – NZOZ Wita z Włocławka

Pracodawca nieprzedsiębiorca:
I miejsce – Polski Związek Niewidomych okręg Kujawsko - Pomorski
II miejsce – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
III miejsce – Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

Pracodawca osoba niepełnosprawna:
I miejsce – NZOZ Wita - Krystyna Jabłońska z Włocławka
II miejsce – Przekąska catering biurowy - Gurtowski Łukasz z Torunia
III miejsce – FPUH Angoba Ryszard Marek Czukiewski z Torunia

Superlodołamacz – Fundacja Przystań Nadziei z Bydgoszczy

Lodołamacz Specjalny – Maria Dreszer, pełnomocnik zarządu województwa ds. osób niepełnosprawnych

Etap Mazowiecki:

Zatrudnienie Chronione:
I miejsce – Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa „Adam” Adam Mazurek
II miejsce – Andrea sp. j.
III miejsce – AMS S.A.

Otwarty Rynek Pracy:
I miejsce – Artystyczna Pracownia Modniarska PORTHOS Manufaktura Kapeluszy sp. z o.o.
II miejsce – Xandia – Rafał Szybik
III miejsce – Altix sp. z o.o.

Pracodawca nieprzedsiębiorca:
I miejsce – Biblioteka Narodowa
II miejsce – Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie
III miejsce – Urząd Dzielnicy Bemowo

Pracodawca osoba niepełnosprawna:
I miejsce – Łukasz Moskwa „VINET Łukasz Moskwa”
II miejsce – Danuta Lembowicz, „EduHit Danuta Lembowicz, Kraina Zabaw i Rozwoju Wyspa Uśmiechu”
III miejsce – Iwona Lis, „Ars Forani” Galeria Stylu

Superlodołamacz – Urząd Marszałkowski – Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Lodołamacz Specjalny – prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski

Etap Łódzki:

Zatrudnienie Chronione:
I miejsce – Andex sp. j.
II miejsce – Spółdzielnia Inwalidów Millenium
III miejsce – Laser–Sinex
wyróżnienia – ZAZ Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Polski Związek Głuchych METGAL sp. z o.o.

Otwarty Rynek:
I miejsce – „Dwie Dłonie”
wyróżnienie – Evres-Cleaning Service Emilian Klinkiewicz

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
I miejsce – Drugi Urząd Skarbowy Łódź- Bałuty
II miejsce – Politechnika Łódzka
III miejsce – Powiatowy Urząd Pracy nr 1 w Łodzi

Pracodawca Osoba Niepełnosprawna:
I miejsce – Grzegorz Kałębasiak – GKJ Zdrowie
II miejsce – Damian Karolczak – KOM-WAT Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe
III miejsce – Robert Podlasiak – NZOZ Rob-Med

Superlodołamacz - Andex sp. j.

Lodołamacz Specjalny - Tomasz Musielski – Prezes Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „JA-TY-MY”

Etap Dolnośląsko-Opolski


Zatrudnianie Chronione:
I miejsce – DGB Dozorbud Grupa Polska sp. z o.o. z Legnicy
II miejsce – Impel Cleaning sp. z o.o. z Wrocławia
III miejsce – ABC – Servis sp. j. z Wrocławia

Otwarty Rynek Pracy:
I miejsce – Przedsiębiorstwo Gastronomiczno Handlowe „GASTROPOL” Sp. z o.o. w Opolu
II miejsce – Jelenia Plast Sp. z o.o. z Jeleniej Góry
III miejsce – Jes-Pol Sp. z o.o. z Kłodzka

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
I miejsce – Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem z Opola
II miejsce i srebrny medal – Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych
III miejsce – Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze

Kategorii: Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
I miejsce – „TRANSLATOR” – Paweł Frost z Legnicy
II miejsce – FHU Wellness – Elżbieta Wojdyła z Oławy
III miejsce – JB Media Plus Spółka Cywilna Jarosław Perduta, Bartłomiej Skrzyński z Wrocławia

Superlodołamacz – Stowarzyszeniu na rzecz równego dostępu do kształcenia “Twoje nowe możliwości” z Wrocławia

Lodołamacz Specjalny – dr Marek Czerner z Opola

Etap Śląski:

Zatrudnianie Chronione:
I miejsce – Agencja Detektywistyczna ”TATWEDO” Sp. z o.o. z Bielska Białej
II miejsce – ”SPOMET” Andrzej Nowotarski, Jan Mędrzak, Marek Adamczyk, Jacek Kamiński Spółka Jawna z Bielska Białej
III miejsce – Zakłady Mięsne Madej & Wróbel Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej

Otwarty Rynek Pracy:
I miejsce – Hutchinson Poland sp. z o.o., Zakład w Bielsku Białej
II miejsce – TRAWIPOL sp. z. o.o. z Gliwic
III miejsce – VoxNet S.A. z Zabrza

Kategoria Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
I miejsce – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich
II miejsce – NZOZ Zakład Pulmonologii – Michała Ekkerta z Tarnowskich Gór
III miejsce – Miejska Biblioteka Publiczna z Katowic

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
I miejsce – FHU „PROMYK” - Krzysztof Pastel

Superlodołamacz – Beata Tomanek, Redaktor Radia Katowice, autorka programu „Gdzieś Obok Nas”

Lodołamacz Specjalny – Henryk Pięta, Prezes Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „Start”

Etap Wielkopolski:

Zatrudnianie Chronione:
I miejsce – Firma Grapil sp. j. z Piły
II miejsce – Firma Drawex sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego
III miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej w Żerkowie

Otwarty Rynek Pracy:
I miejsce – Przetwórnia Owocowo Warzywna „Gil” ze Starego Bojanowa
II miejsce – Pleszewskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. z Pleszewa
III miejsce – Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
I miejsce – Stowarzyszenie Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących z Poznania
II miejsce – Wyższa Szkoła Biznesu z Gorzowa Wielkopolskiego
III miejsce – Starostwo Powiatowe w Pile

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
I miejsce – Prywatna Działalność Gospodarcza „Taxi” – Zbigniew Zawiło
II miejsce – Biuro Oprogramowania Systemów Informatyzacji Przedsiębiorstw BOSIP Sp. z o. o. z Poznania – właściciel - Bartłomiej Butlewski

Super Lodołamacz – Stowarzyszenie „Start”

Specjalny Lodołamacz – Zuzanna Janaszek Maciaszek

Etap Podkarpacko-Lubelski:


Zatrudnienie Chronione:
I miejsce – PW Wenta sp. z o.o. we Frysztaku
II miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu
III miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej – Fundacja Contigo w Woli Dalszej

Otwarty Rynek Pracy:
I miejsce – NZOZ „Rudek” Gabinet Rehabilitacji Medycznej w Rzeszowie
II miejsce – MPEC Rzeszów sp. z o.o.
III miejsce – ORTOREHA Zakład Sprzętu Ortopedycznego Wiesław Chorzępa w Rzeszowie

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
I miejsce – Urząd Miasta Lublin
II miejsce – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie

Osoba Niepełnosprawna Przedsiębiorca:
I miejsce – Ryszard Cebula z Rzeszowa
II miejsce – Andrzej Reizer z Łańcuta
III miejsce – Wiesław Chorzępa z Rzeszowa

Superlodołamacz – Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jarosławiu

Lodołamacz Specjalny – Anna Dębska z WTZ w Woli Zgłobieńskiej