Startarrow Etap centralny arrow Prezydent.pl: List z okazji Gali Ogólnopolskiej Konkursu Lodołamacze 2023

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniPrezydent.pl: List z okazji Gali Ogólnopolskiej Konkursu Lodołamacze 2023

 
 
12 października 2023

Do Organizatorów i Uczestników
Gali Ogólnopolskiej
Konkursu Lodołamacze 2023

 

Szanowni Państwo,

Cieszę się bardzo, że Ogólnopolski Konkurs Lodołamacze jest kontynuowany, a ja mogę nadal mu patronować.


Pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność wszystkim Państwu – pracodawcom zatrudniającym osoby z niepełnosprawnościami za postawę godną naśladowania, za serce, za realne prowadzenie odpowiedzialnej polityki personalnej. Budują Państwo wizerunek własnej organizacji jako przyjaznej i wrażliwej społecznie. I właśnie ta wrażliwość oraz empatia wyróżniają Państwa spośród wielu innych organizacji. Potrafią Państwo profesjonalnie zadbać o rehabilitację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami, które czekają na swoją szansę zaistnienia na rynku pracy.

Na przestrzeni ostatnich lat często spotykałam się z tymi osobami, poznając problemy i potrzeby całego środowiska, dlatego wiem, jak ważna jest kwestia ich zatrudnienia. Tym bardziej postawa, jaką Państwo reprezentują, zasługuje na szczególne uznanie. To właśnie Państwo umiejętnie i konsekwentnie kruszą lody obojętności wobec osób z niepełnosprawnościami, dając przykład innym pracodawcom, że warto wykorzystywać potencjał każdego człowieka.

Dziękuję organizatorom za sprzyjanie integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Każdy kolejny rok Państwa działalności korzystnie wpływa na postrzeganie roli tych osób w naszym życiu, za co jestem bardzo wdzięczna.

Gratuluję gorąco wszystkim tegorocznym uczestnikom, a w szczególności laureatom wyłonionym w 10 kategoriach konkursowych. Dziękuję Państwu za postawę, dzięki której siły, talenty i ogromna motywacja osób z niepełnosprawnościami służą rozwojowi polskiej gospodarki, kultury, sfery usług publicznych i wielu innych dziedzin.

Pozdrawiam Państwa gorąco i życzę przyjemnej uroczystości.

 

Agata Kornhauser–Duda