Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Konferencja prasowa Lodołamacze 2019 w Krakowie

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
Konferencja prasowa Lodołamacze 2019 w Krakowie
W  dniu 8 lipca odbyła się konferencja prasowa inaugurująca czternastą już edycję Konkursu i kampanii „Lodołamacze”.


Podczas Konferencji głos zabrała Józefa Szczurek- Żelazko Wiceminister Zdrowia, Urszula Rusecka Poseł na Sejm, Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Jan Zając, Prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, nakreślił ideę i zasady Konkursu.


Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych każdego roku wyróżnia tych, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne.


– Chcemy tego typu pracodawców promować, chcemy ich pokazywać, chcemy ich nagradzać, to jest właśnie idea tego konkursu. Czyli nie statystyka, nie zależy nam na tym, że mamy firmę, która zatrudnia nieprawdopodobną ilość osób z niepełnosprawnością i robi to od wielu, wielu lat, ale w szczególności te firmy, które stanowią ten nowy przykład – powiedział Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


Tytuł „lodołamacza” zostaje przyznany w sześciu kategoriach. Zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma oraz dziennikarz bez barier.


– Zgłoszenie jest bardzo proste. Wystarczy wejść na naszą stronę i wypełnić formularz. Wtedy te wszystkie formularze trafiają pod obrady kapituł regionalnych. Trzeba pamiętać, że konkurs ma charakter dwuetapowy. Pierwsze etap to etap w regionach, następnie ci zwycięzcy regionalni przechodzą do etapu centralnego – zaznaczył Jan Zając.


Przypominamy, że zgłoszenia do Konkursu można przesyłać do 15 sierpnia 2019, wszystkie informacje o Konkursie znajdują się na naszej stronie www.lodolamacze.info.pl

 

02Konferencja prasowa Lodołamacze 2019 we Wrocławiu04Konferencja prasowa Lodołamacze 2019 we Wrocławiu05Konferencja prasowa Lodołamacze 2019 we Wrocławiu06Konferencja prasowa Lodołamacze 2019 we Wrocławiu07Konferencja prasowa Lodołamacze 2019 we Wrocławiu