Startarrow Etap regionalny arrow Podkarpacki arrow Nowiny: Lodołamacze przyznane

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy












Ogólnopolscy Patroni Medialni










Sponsor


Nowiny: Lodołamacze przyznane

Wyróżniono osoby, firmy oraz instytucje angażujące się w problemy niepełnosprawnych.

Już po raz jedenasty prestiżowe statuetki Lodołamaczy przyznano w trzech kategoriach.


Konkurs Lodołamacze wyróżnia pracodawców wrażliwych społecznie. To osoby, firmy oraz instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworząc dla nich miejsca pracy i przełamując stereotypy związane z zatrudnianiem takich osób.


- Trzeba podkreślić, że osoby niepełnosprawne zyskują coraz większą renomę jako pracownicy. Są cenieni za stabilność, rzetelność, lojalność. W czasach, gdy dla pracodawców coraz większym problemem jest duża rotacja pracowników, to bardzo ważne atuty - mówi Krzysztof Tokarz, przewodniczący podkarpackiego oddziału Polskiej Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, organizator konkursu.


Dwa etapy konkursu

Rywalizacja jest dwuetapowa. W pierwszym etapie niezależne kapituły konkursowe wyłaniają finalistów regionalnych. Czynią to na podstawie analizy nadesłanych materiałów. Następnie zwycięzcy przechodzą do etapu centralnego konkursu, w którym kapituła wyłoni ogólnopolskich Lodołamaczy 2016.


Ponad 50 zgłoszeń

Wczoraj nagrodzono laureatów finału regionalnego z terenu dwóch województw -podkarpackiego i lubelskiego.


- To już il. edycja naszego konkursu i zainteresowanie wciąż rośnie. W tym roku, tylko na Podkarpaciu i Lubelsz-czyźnie, otrzymaliśmy w sumie ponad 50 zgłoszeń - wylicza Krzysztof Tokarz.


Dla porównania: w 2006 r., gdy konkurs Lodołamacze organizowano po raz pierwszy, w całej Polsce liczba zgłoszeń sięgnęła 200. W tegorocznej edycji była już ponad dwa razy wyższa.


Do udziału w konkursie można było zgłosić się samemu. Kandydatów nominować mogły także stowarzyszenia oraz pracownicy, którzy doceniają wysiłki pracodawcy.



Wczorajsza gala odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim. Nagrody przyznawano w trzech kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy oraz instytucja. Dodatkowo przyznano także Super Lodołamacz - dla najlepszego z najlepszych oraz Lodołamacz Specjalny dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.


W tym roku Lodołamacz Specjalny trafił do rąk prof. Andrzej Kwolka, współorganizatora cyklicznych sejmików rehabilitacyjnych.


- Bardzo się cieszę, że zauważono moją działalność, którą z pomocą wielu osób od 33 lat prowadzę na Podkarpaciu - mówił wczoraj prof. dr hab. n. med. Andrzej Kwolek, twórca rzeszowskiej szkoły rehabilitacji.


Nagrodzeni z Podkarpacia

Kategoria zatrudnienie chronione:

I miejsce: Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Orzech", Kolbuszowa

II miejsce: Zakład Aktywności Zawodowej Towarzystwa Przeciwdziałania Uzależnieniom „Trzeźwa Gmina" wChmielniku


Kategoria otwarty rynek pracy:

I miejsce: Ele-Comp, Rzeszów

II miejsce: Firma Utrzymania Czystości „Sopel", Rzeszów


Kategoria instytucja:

I miejsce: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie

Wyróżnienie: Uniwersytet Rzeszowski


Kategoria Super Lodołamacz:

Wyróżnienie: Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci


Lodołamacz Specjalny:

prof. dr hab. n. med. Andrzej Kwolek

Wyróżnienie: Adrian Beściak z Rzeszowa


Autor: Ewa Kurzyńska

Źródło: Nowiny