Wersja dla osób niedowidzących
Wielkie idee rodzą się z potrzeby urzeczywistnienia dobra. Laureaci X edycji Konkursu LODOŁAMACZE |
Wielkie idee rodzą się z potrzeby urzeczywistnienia dobra. Nieprzetarty Szlak ZHP, Irena Santor i pracodawcy nagrodzeni w Zamku Królewskim w Warszawie podczas jubileuszowej Gali Lodołamacze 2015. Co ich wyróżnia? Doświadczenie, fachowość, tradycja, osiągnięty sukces, ale przede wszystkich wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne i zatrudnianie osób niepełnosprawnych. To są cechy, które wyróżniają tegorocznych laureatów X edycji Konkursu Lodołamacze. Gala wręczenia statuetek i medali odbyła się w dniu dzisiejszym 29 września w Zamku Królewskim w Warszawie.
Podczas dzisiejszej jubileuszowej edycji Konkursu możemy śmiało powiedzie, że słowo „Lodołamacz” nabrało nowego, jeszcze bardziej pozytywnego i ciepłego znaczenia – powiedział otwierając uroczystość Jan Zając, Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, jednego z organizatorów Konkursu – Lodołamacz - osoba, firma czy instytucja - to wzór do naśladowania i przewodnik po etycznym i wrażliwym społecznie biznesie. Lodołamacz to pracodawca, który angażuje się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Dzisiaj z dumą mogę powiedzieć, że mamy w Polsce całą armadę Lodołamaczy, która zmienia postrzeganie osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Znajdują w osobach niepełnosprawnych partnerów w biznesie, a w szczególności dobrych i zaangażowanych pracowników. Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazły się firmy z całego kraju. W kategorii Zakład Pracy Chronionej statuetkę Lodołamacza otrzymała Chojnicka Spółdzielnia Socjalna. W kategorii Otwarty Rynek Pracy firma Spinko Sp. z o.o. z Leszna. W kategorii Instytucja statuetka trafiła do Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Nagrody Kapituły Ogólnopolskiej trafiły w ręce szczególne. Lodołamacza Specjalnego otrzymała niezwykła artystka i człowiek o wspaniałym sercu, a także niespotykanej klasie. Pani Irena Santor. Pani Irena od lat wspiera utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne z całej Polski. Służy im swoim doświadczeniem i życzliwością. Obejmuje m.in. opieką artystyczną Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Statuetkę wręczał Pani Irenie Prezes Zarządu Telewizji Polskiej Janusz Daszczyński oraz Prezes Zarządu POPON Jan Zając.
Uroczystość prowadziła Pani Monika Zamachowska. Gali towarzyszyła również część artystyczna. Odbył się pokaz mody modelek z niepełnosprawnością w kreacjach duetu Paprocki&Brzozowski. Wystąpił pianista, kompozytor i wokalista Kacper Fułka, kwartet Obsession oraz Alicja Węgorzewska gwiazda światowej sławy sceny operowej. Podczas uroczystości wręczono także odznaczenia państwowe. Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach, na mocy Postanowienia Prezydenta RP z 22 lipca 2015 r., za usługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia: Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został:
Srebrnymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali:
Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczeni zostali:
Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczona została:
Poniżej lista laureatów Ogólnopolskiej X edycji Konkursu Lodołamacze 2015. Kategoria Zakład Pracy Chronionej
Kategoria Otwarty Rynek
Kategoria Instytucja
Super Lodołamacz Związek Harcerstwa Polskiego, Nieprzetarty Szlak Lodołamacz Specjalny Irena Santor Do pobrania: |
Copyright © Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepe3nosprawnych