Dworzec Lublin otrzymał Statuetkę Lodołamacza w kategorii Przyjazna Przestrzeń. Nagrody osobom i instytucjom zaangażowanym w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością wręczono w środę (11 września) podczas Gali Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”. Lublin był gospodarzem tegorocznego wydarzenia, które odbyło się w Centrum Spotkania Kultur.
Spółdzielnia Socjalna „Pożyteczni” z Polic, spółka non profit Pełnosprawni z Gryfina oraz Fundacja VELO Horyzonty Możliwości ze Szczecina zostały nagrodzone i wyróżnione podczas XIX edycji konkursu Lodołamacze 2024. To uhonorowanie pracy na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością. W Bydgoszczy odbyła się kujawsko-pomorska, pomorska, warmińsko-mazurska i zachodniopomorska regionalna gala konkursu. Specjalne wyróżnienie otrzymał także Marian Jagiełka, przewodniczący kołobrzeskiego PSONI.
Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera zajęło pierwsze miejsce na etapie regionalnego konkursu Lodołamacze 2024 w kategorii „Przyjazna Przestrzeń”. Statuetki przyznawane są już od 19 lat dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, założoną przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
W Bydgoszczy odbyła się kujawsko-pomorska, pomorska, warmińsko-mazurska i zachodniopomorska Regionalna Gala XIX Konkursu Lodołamacze 2024, podczas której nagrodzono pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Spółdzielnia Socjalna „Pożyteczni” z Polic, spółka non profit Pełnosprawni z Gryfina oraz Fundacja VELO Horyzonty Możliwości ze Szczecina zostały nagrodzone i wyróżnione podczas XIX edycji konkursu LODOŁAMACZE 2024. To uhonorowanie pracy na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością. Podczas gali, który odbyła się 5 września w Bydgoszczy specjalne wyróżnienie otrzymał także Marian Jagiełka, przewodniczący kołobrzeskiego PSONI.
,Lodołamacze” to konkurs z wieloletnią tradycją, którego celem jest wyróżnianie łamiących lody, czyli sprawiających, że osoby z niepełnosprawnościami mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Na pierwszej linii łamania tych lodów są zawsze przedsiębiorcy, ale też dużo mogą zrobić instytucje projektując rewitalizację, czego przykładem są właśnie Młyny Rothera.