Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2007

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy












Ogólnopolscy Patroni Medialni










Sponsor


Lodołamacze 2007
Kapituła (2011)
Skład Kapituły Etapu Regionalnego LODOŁAMACZE 2011
Region Pomorski

  • Władysław Kanka
    Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

  • Wiesława Dudziak
    Przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

  • Dariusz Majorek
    Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

  • Krystyna Dominiczak
    Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej

  • Krzysztof Ptaszyński
    Naczelnik Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku

  • Mieczysław Szczepański
    Okręgowy Inspektor Pracy w Gdańsku

  • Tadeusz Adamejtis
    Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku

  • Renata Ziółkowska
    Dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku

  • Maria Podgórniak
    Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Osób Niepełnosprawnych
Patronat
Image
Patroni regionalni
 Oddział Dolnośląski

Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska
TVP 3 Wrocław - Opieka medialna

  
 Oddział Kujawsko-pomorski

TVP 3 Bydgoszcz
Polskie Radio Pomorza i Kujaw S.A.
Gazeta Pomorska

  
 Oddział Łódzki

TVP 3 Łódź
TV Toya
Radio Łódź
Rynek Łódzki

  
 Oddział Małopolski

TVP 3 Kraków
Radio Kraków Małopolska
Dziennik Polski
Tygodnik Podhalański
Radio VOX
Radio Kielce

  
 Oddział Mazowiecki

Życie Warszawy
Radio Warszawa
Polish Market
TVP3 Warszawa
Tygodnik Płocki

  
 Oddział Podkarpacki

TVP 3 Rzeszów
Nowiny
Polskie Radio Rzeszów
Radio Via

  
 Oddział Pomorski

Dziennik Bałtycki
Wrota Pomorza
TVP 3 Gdańsk
Radio Gdańsk
Nasze Miasto

  
 Oddział Śląski

TVP 3 Katowice
Polskie Radio Katowice

  
 Oddział Wielkopolski

Radio Merkury
Radio Emaus

Ambasador konkursu
per1.jpg
Aktorka Edyta Jungowska
była Ambasadorem konkursu
LODOŁAMACZE 2006


   Co Panią przekonało do włączenia się w akcję Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych?

  • Przypomina mi się w tym miejscu pewno zdarzenie... Otóż towarzyszyłam kiedyś znajomym, którzy odbierali swoje dzieci ze szkoły - dodać należy, że była to szkoła integracyjna. To, co tam zobaczyłam wydało mi się niezwykłe, np.: dzieciaki bawiące się w berka, wśród których była dziewczynka na wózku i utykający chłopiec. Zabawne, że tylko ja zwróciłam na to uwagę. Dzieci - najwyraźniej obyte z problemem niepełnosprawności - traktowały się "na równi", nie dostrzegały ułomności koleżanek i kolegów.
    Wydaje mi się, że jedyną i największą zarazem barierą, która stoi na przeszkodzie jest bariera psychologiczna. Dzieciaki ze szkół integracyjnych pracując razem (a nauka to przecież praca) doskonale radzą sobie z tą barierą. Tam po prostu jej nie ma! Myślę, że powinniśmy brać z nich przykład!
    Stąd też moja obecność w ramach konkursu "Lodołamacze". Jestem przekonana, że identyczna sytuacja może zaistnieć tam, gdzie pracują dorośli. Może zabrzmi to banalnie, ale sądzę, że im więcej będzie tego typu "oaz równości", tym prędzej dojdziemy do tego, że bariera psychologiczna oddzielająca sprawnych od niepełnosprawnych przestanie istnieć.

    W jaki sposób znalazła się Pani w całym przedsięwzięciu?

  • To bardziej mnie odnaleziono. Organizatorzy konkursu zgłosili się do mnie z pytaniem, czy nie chciałabym uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i muszę przyznać, że już po kilku minutach rozmowy okazało się, że myślimy podobnie. Często zdarza się, że swój udział w tego typu akcji trzeba przemyśleć, "przespać się" z tym. W przypadku "Lodołamaczy" zrozumieliśmy się natychmiast. Od razu wiedziałam też, że jeśli moja obecność może jakoś pomóc organizatorom, to decyzja o udziale nie wymaga żadnych przemyśleń.

    Co Pani sądzi o udziale aktorów w kampaniach społecznych?

  • Myślę, że nie powinno się ograniczać tej kwestii wyłącznie do udziału aktorów. Potraktujmy sprawę nieco szerzej: chodzi o osoby publiczne: twórców, ludzi mediów, polityków, sportowców. Jestem zdania, że warto odpowiednio wykorzystywać swą popularność - w końcu łatwiej jest krzewić zacne idee angażując do tego osoby, które mogą trafić z przekazem do szerszego gremium.

    Czy jest Pani zaangażowana także w inne projekty o charakterze prospołecznym? Czy sądzi Pani, że tego typu akcje są skuteczne?
  • Gdybym nie wierzyła w ich skuteczność, nie rozmawiałabym z panem.

    Czy osoba niepełnosprawna może być aktorem?
  • To pytanie jest właśnie wynikiem pewnych głęboko zakorzenionych stereotypów! Czy dyslektyk może być pisarzem, a daltonista - malarzem? Oczywiście, że tak! Każdy z nas, bez względu na nasze ułomności - bo każdy przecież je ma - może realizować swoje marzenia, cele. Oczywiście całkiem inną sprawą są zwykłe, fizyczne bariery. Ze względu na nie osobie niepełnosprawnej trudniej byłoby zdobyć zawód aktora. Nie można jednak mówić, że jest to niemożliwe! Przed dwoma laty widziałam irański film "Kolory raju", opowiadający o losach niewidomego chłopca. W rolę bohatera wcielił się chłopak, który rzeczywiście nie widzi. Do dziś jestem pod wrażeniem jego gry, bez wątpienia była to jedna z większych kreacji aktorskich.

    Jakie są Pani najbliższe plany?
  • W tej chwili przygotowuje się do premiery Superheterodyny, która będzie miała miejsce w Teatrze Studio na początku listopada. To wielki wysiłek i moje życie jest teraz w pełni mu podporządkowane. Stąd też słysząc słowo "plany" mam przed oczyma wizję choćby kilku dni spędzonych z rodziną.

    A Pani marzenia?
  • Och! To pytanie wymagałoby kilkugodzinnej odpowiedzi! Ale ze względu na porę roku przychodzi mi do głowy jedno, które jest dość powszechne. Chciałabym by nasz kraj dostał się w strefę wpływu klimatu śródziemnomorskiego. Może dzięki temu odnaleźlibyśmy w sobie więcej ciepła i zrozumienia dla innych.




Galeria
 Image  Image

W 2006 r. Polska Organizacja Pra- codawców Osób Niepełnosprawnych po raz pierwszy ogłosiła Konkurs Lodoła-macze dla pracodawców wrażliwych społecznie. Wręczenie statuetek odbyło się 18 maja 2006 r.

 

Galę Finałową zaszczyciło swoją obec- nością ponad 200 gości m.in. Marek Jurek, Marszałek Sejmu, Genowefa Wiśniowska, Wicemarszałek Sejmu oraz Paweł Wypych, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

 Image  Image

W promowanie zatrudniania osób nie- pełnosprawnych włączają się również  przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Na zdjęciu Marszałek Sejmu, Marek Jurek.

 

Na Gali licytowano przedmioty autor- stwa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Aukcję i całą uroczystość – poprowadził prezenter telewizyjny Jarosław Kulczycki.

 Image  Image

Urzędem najbardziej przyjaznym osobom niepełnosprawnym okazał się Urząd Gminy Klucze w województwie mało- polskim. Na zdjęciu wójt gminy – Małgorzata Węgrzyn.

 

W kategorii „Otwarty Rynek Pracy” statuetkę Lodołamacza za "aktywność społeczną wynikającą z poczucia misji", wręczono Jackowi Kamoli – właścicielowi firmy Kampol.

 Image  Image

Firma Omeko z Krakowa zwyciężyła w kategorii „Zakład Pracy Chronionej”. Prezes firmy Jan Dworzański odbiera gratulacje.

 

Za swoją wieloletnią działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, za "upór i niezłomność", Lodołamacza Specjalnego zdobyła Małgorzata Gorący.

 Image  Image

W pierwszej edycji Konkursu, statuetkę Super Lodołamacza otrzymał Polski Komitet Paraolimpijski.

 

Finałowa Gala Lodołamaczy 2006 od- bywała się we wnętrzach Łazienek Kró- lewskich w Warszawie.

<< « start < wstecz 381 382 383 384 385 386 387 388 389 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 3421 - 3429 z 3498