Startarrow Aktualności arrow Lodołamacze w Toruniu

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyLodołamacze w Toruniu
- Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych powinna być najważniejsza, musimy przekonać się o słuszności tego procesu – tak Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przekonywał do zatrudniania niepełnosprawnych podczas konferencji promującej konkurs Lodołamacze 2007, która odbyła się 7 lutego w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. – Dziękujemy wszystkim za dotychczasową pracę na rzecz osób niepełnosprawnych i jestem przekonany, że nadal będziemy wspólnie działać w tym kierunku – dodał marszałek.

Maria Kowaliszyn, kierownik WTZ z Wąbrzeźna przekonywała, że „pracodawcy zatrudniając osoby niepełnosprawne powinni kierować się sercem, a nie rachunkiem ekonomicznym”. Nie zmienia to jednak faktu, że niepełnosprawni są pełnowartościowymi pracownikami, co potwierdził Krzysztof Flandrowski, właściciel przedsiębiorstwa  Sekura. S.j. zakład pracy chronionej – Firma 10 lat temu otrzymała status Zakładu Pracy Chronionej, zatrudnia 50 osób, z czego ¾ to ON, a  60 % z tych osób są z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.  Bardzo często firma organizuje turnusy rehabilitacyjne dla swoich pracowników.

Nie tylko firmy prywatne mogą pomóc w aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych. Maria Dreszer, Pełnomocnik Zarządu Województwa ds. ON, zapewnia: W urzędzie marszałkowskim pracuje 12 osób niepełnosprawnych, chcemy jednak podnieść ten wskaźnik, dlatego poszukując pracowników umieszczamy zapis „mile widziane osoby niepełnosprawne” - niepełnosprawność nie jest kryterium dyskwalifikującym.

Źródło: POPON