Startarrow Aktualności arrow W Bydgoszczy zainaugurowano Lodołamaczy

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyW Bydgoszczy zainaugurowano Lodołamaczy
- Zatrudniający osoby niepełnosprawne to swego rodzaju „misjonarze”, którzy propagują idee likwidowania barier i przełamywania stereotypów w polityce personalnej swoich firm – mówił na konferencji Jerzy Pająk, członek Rady Wojewódzkiej Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konferencja inaugurująca drugą edycję konkursu Lodołamacze odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Ideą konkursu jest nagradzanie firm, przedsiębiorców, osób prywatnych, organizacji pozarządowych i jednostek administracji publicznej wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworzących nowe i coraz lepszej jakości miejsca pracy, oraz dostrzegających sens i konieczność ich rehabilitacji i aktywizacji zawodowej.

Praca to dla osób niepełnosprawnych jeden z warunków właściwej i skutecznej rehabilitacji. – Zatrudniając ich pomagamy nie tylko im, ale również ich rodzinom i bliskim – mówił Jerzy Pająk, który również zatrudnia niepełnosprawnych.

Ubiegłoroczna edycja Lodołamaczy w województwie kujawsko-pomorskim cieszyła się dużym powodzeniem. Można również mówić o pierwszych efektach tej kampanii. – Pod koniec 2006 roku mieliśmy zarejestrowanych 6 tys. niepełnosprawnych bezrobotnych czyli o tysiąc mniej niż rok temu o tej porze – podkreślała Maria Dreszer, Pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Osób Niepełnosprawnych.

Niestabilność i niespójność – to główne bolączki polskiego systemu rehabilitacji. Tracą na tym osoby niepełnosprawne i ich pracodawcy. Pełnomocnik Wojewody ds. Osób Niepełnosprawnych i Rodziny – Aleksandra Poeplau obiecała pomóc wszystkim tym, którym obecny system prawny nastręcza trudności. – Zapraszam wszystkich do składania wniosków w tej sprawie – zaznaczała.

Konkurs Lodołamacze honorowym patronatem objął m.in. Zbigniew Hoffman – Wojewoda Kujawsko-Pomorski. – Nie wyobrażam sobie, żeby nie otoczyć patronatem takiego konkursu – mówił na konferencji.

W spotkaniu uczestniczył także Marian Olszyński z firmy Zelan z Nakła, przedstawiciel jednego z ubiegłorocznych laureatów regionalnego etapu konkursu.

Źródło: POPON