Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Nasze Miasto: Nagrody dla Lodołamaczy rozdane

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ogólnopolscy Patroni Medialni
Sponsor Główny
"Konkursu Lodołamacze 2023"
Sponsor


Nasze Miasto: Nagrody dla Lodołamaczy rozdane

Znani są już laureaci regionalnego etapu konkursu „Lodołamacze 2023”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Nagrody i wyróżnienia 18. edycji konkursu Lodołamacze 2023 otrzymali najlepsi pracodawcy z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i podlaskiego, zatrudniający osoby niepełnosprawne.
 
Wyróżnienia zostały przyznane w dziesięciu kategoriach: zatrudnianie chronione, rehabilitacja społeczno-zawodowa, otwarty rynek pracy, instytucja, biznes odpowiedzialny społecznie- zrównoważony rozwój biznesu, przyjazna przestrzeń - dostępność cyfrowa, zdrowa firma, dziennikarz bez barier, Super Lodołamacz oraz Lodołamacz Specjalny.
 

Konkurs przez 18 lat pozwolił na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji wspomagających niepełnosprawnych. Statuetka Lodołamacza jest symbolem otwartości i zaangażowania.

 

Wojewoda Ewa Leniart, która była członkiem kapituły konkursu regionu lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, podczas uroczystej gali, podkreślała, że osoby z niepełnosprawnością wnoszą bardzo dużo do każdego zakładu.

- Wnoszą determinację, radość z wykonywanych obowiązków. Tworzą wspaniałe zespoły współpracowników, ale także uczą wielkiej determinacji i poświęcenia osób w pełni sprawnych - mówiła wojewoda podkarpacki.

 

Dodała, że pracodawcy nie mają już wątpliwości, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami. - To tylko kwestia stworzenia pewnych warunków, które osoba z niepełnosprawnością wymaga po to, aby rzeczywiście mogła się samorealizować - zaznaczała wojewoda podkarpacki. - Dziękuję za to, że pracodawcy mają takie poczucie, że warto doceniać i adaptować swoje zakłady pracy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Nagrodzeni z Podkarpacia: Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie (kategoria: Otwarty Rynek), Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie (kat.Instytucja), Zakład Aktywności Zawodowej Polskiego Związku Organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzeszowie (kat.Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa), Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie (kat. Przyjazna przestrzeń), ML SYSTEM Spółka Akcyjna w Zaczerniu (kat.Zdrowa Firma), FIBRAIN Sp. z o.o. w Zaczerniu (kat.Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie - Zrównoważony Rozwój Biznesu (CSR/ESG)).

 

Wyróżnienie w kategorii dziennikarz bez barier otrzymał Wojciech Wójcik Polskie Radio Rzeszów.

Laureaci konkursu nie kryli wzruszenia.

 

- Ta nagroda dodaje nam skrzydeł do dalszej działalności - mówił Rafał Ciupiński, prezes Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
Sylwia Brzozowska, kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej Polskiego Związku Organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzeszowie zaznaczała, że nagroda jest dużym zaskoczeniem i wyróżnieniem szczególnie dla wszystkich pracowników.

Przypomnijmy, że prestiżowe statuetki przyznaje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

LAUREACI Lodołamacze 2023

Zatrudnienie Chronione:
Spółdzielnia Niewidomych im. Modesta Sękowskiego . 20-060 Lublin,
Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Łomży,
Spółdzielnia SIMECH w Oświęcimiu

 

Otwarty Rynek
Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie
„LIBREX” Izabela Orzeł w Lublinie
WOMAI Centrum Nauki i Zmysłów w Krakowie

 

Instytucja
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie
Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji "Start" Lublin
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” w Kolbarku
Wyróżnienie Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

 

Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
Zakład Aktywności Zawodowej Polskiego Związku Organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzeszowie
Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Jaszczowie
Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Spo-łecznej Osób Niepełnosprawnych „EMAUS” w Krakowie

 

Zdrowa Firma
ML SYSTEM Spółka Akcyjna w Zaczerniu

 

Przyjazna przestrzeń
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
Wyróżnienie: Fundacja Pełna Życia – Fort Sidzina w Krakowie

 

Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie - Zrównoważony Rozwój Biznesu (CSR/ESG)
Masterpress S.A. w Białymstoku
FIBRAIN Sp. z o.o. w Zaczerniu
Spółdzielnia Inwalidów ELREMET w Białej Podlaskiej

 

Dziennikarz bez barier
Edyta Wołosik Polskie Radio Białystok
Wyróżnienie: Wojciech Wójcik Polskie Radio Rzeszów

 

Super Lodołamacz
Fundacja im. Brata Alberta

 

Lodołamacz specjalny
Agnieszka Zańko

 

Zobacz galerię(70 zdjęć)