Startarrow Etap regionalny arrow lub., małop., podkarp.,świętokrz. arrow Aktualności arrow PFRON: Wśród nagrodzonych Lodołamacze z Małopolski

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
PFRON: Wśród nagrodzonych Lodołamacze z Małopolski
 
 
Kopalnia Soli „Wieliczka”, Przedsiębiorstwo Społeczne Społeczna 21 Sp. z o.o. w Krakowie,  Fundacja L’Arche, Śledziejowice w Wieliczce oraz Krakowska Spółdzielnia Niewidomych „SANEL” w Krakowie - to małopolscy Laureaci I etapu Konkursu Lodołamacze 2020.


Podczas wczorajszej Lubelskiej, Małopolskiej, Podkarpackiej, Świętokrzyskiej Regionalnej Gali Jubileuszowej XV Edycji Konkurs Lodołamacze 2020 nagrodzono pracodawców, którzy na co dzień łamią stereotypy i zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami.

 

Na gali w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach statuetki wręczono w 7 kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, rehabilitacja społeczno - zawodowa, zdrowa firma, przyjazna przestrzeń oraz dziennikarz bez barier. Kapituła przyznała również tytuły honorowe Super Lodołamacza i Lodołamacza Specjalnego.

 

Organizatorem konkursu Lodołamacze od 15 lat jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W Konkursie nagradzani są pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne, a także firmy, instytucje i osoby dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami.

 

Małopolscy Laureaci I etapu Konkursu Lodołamacze 2020

Kategoria Zakład Pracy Chronionej:

 • III miejsce i brązowy medal:
  Krakowska Spółdzielnia Niewidomych „SANEL” w Krakowie


Kategoria Otwarty Rynek:

 • II miejsce i srebrny medal:
  Przedsiębiorstwo Społeczne Społeczna 21 Sp. z o.o. w Krakowie


Kategoria Instytucja:

 • III miejsce i brązowy medal:
  Fundacja L’Arche, Śledziejowice w Wieliczce


Kategoria Zdrowa Firma:

 • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020:
  Kopalnia Soli „Wieliczka” Wieliczka