Start

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy










Ogólnopolscy Patroni Medialni




















Laureaci regionalni Konkursu LODOŁAMACZE 2019


EC1 Łódź – Miasto Kultury, ul.: Targowa 1/3, Łódź, 5 września 2019 r.

Kapituła Konkursu Lodołamacze 2019
regionu łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego

  • Zbigniew Hoffmann – Wojewoda Wielkopolski
  • Zdzisław Sipiera – Wojewoda Mazowiecki
  • Zbigniew Rau – Wojewoda Łódzki
  • Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
  • Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego
  • Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego
  • Rafał Trzaskowski – Prezydent M.St. Warszawy
  • Jacek Jaśkowiak – Prezydent Miasta Poznania
  • Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łódź
  • Barbara Borys-Damięcka – Senator RP
  • Joanna Fabisiak – Posłanka na Sejm RP
  • Iwona Śledzińska-Katarasińska – Posłanka na Sejm RP
  • Władysław Skwarka – Dyrektor Łódzkiego Oddziału PFRON
  • Anna Skupień – Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON
  • Anna Wandzel – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału PFRON
  • Piotr Ciepłucha – Dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego
  • Marek Andrzejewski – Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy
  • Prof. dr hab. Maciej Żukowski – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
  • Agata Ławniczak – Dyrektor TVP w Poznaniu
  • Tomasz Sieradz – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie
  • Kamil Jeziorski – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi
  • Małgorzata Pawlak – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu
  • Jolanta Koszałka – Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie
  • Krzysztof Sudoł – Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi
  • Marcin Szczepański – Przewodniczący Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej POPON
  • Sławomir Michalski – Przewodniczący Łódzkiej Rady Wojewódzkiej POPON

 

LAUREACI

Kategoria Zakład Pracy Chronionej

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
    Tartacznictwo-Stolarstwo, Ewa Rzepa,  64-212 Siedlec, ul: Łąkowa  7
  •  II miejsce i srebrny medal:
    Gmina Goleniów – Zakład Aktywności Zawodowej w Goleniowie, 72-100   Łozienica, ul. Produkcyjna 3
  • III miejsce i brązowy medal:
    Zakład Aktywności Zawodowej w Kołobrzegu, 78-100 Kołobrzeg, ul. Mazowiecka 29

 

Kategoria Otwarty Rynek

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
    Kancelaria Wsparcia Zatrudnienia „Szansa Pracy” Beata Tomecka-Nabiałczyk, 90-317  Łódź, ul:  Orla 23/ 3
  •  II miejsce i srebrny medal:
    Job Impulse Polska Sp. z o.o., 60-319  Poznań, ul:  Ptasia 10
  •  III miejsce i brązowy medal:
    Centrum Medyczne im. dr. L. Rydygiera Sp. z o.o., 90-217 Łódź, ul:  Sterlinga  13

Wyróżnienie:
SEBCAR-Usługi Logistyczne Sp. z o.o., 62-052 Komorniki, ul:  Ks. Wawrzyniaka  2

 

Kategoria Instytucja

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
    Centrum Usług Społecznych „Społeczna Warszawa”, 01-886 Warszawa, ul:  Z. Nałkowskiej  1
  • II miejsce i srebrny medal:
    Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica, 70-205 Szczecin, ul: Podgórna 15/16
  • III miejsce i brązowy medal:
    Fundacja Złotowianka, 77-400 Złotów, ul: Widokowa 1

Wyróżnienia:
Miejska Arena Kultury i Sportu, 94-020   Łódź, al. Bandurskiego 7
Fundacja FIONA,  63-004 Tulce, ul: Narcyzowa 7

 

Kategoria Przyjazna Przestrzeń

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymało:
    Kino Muza w Poznaniu, 61-805 Poznań, ul: Św. Marcin 30

Wyróżnienie:
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”,  01-002 Warszawa, ul: Nowolipie 25B
Miejskie Centrum Medyczne im. dr. K. Jonschera w Łodzi, 93-113 Łódź, ul: Milionowa 14

 

Kategoria Zdrowa Firma

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymał:
    Infosys Poland Sp. z o. o., 91-402  Łódź, ul: Pomorska 106 A

Wyróżnienie:
Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A., 09-411 Płock, ul: Chemików 7

 

Kategoria Dziennikarz bez Barier

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
    Mateusz Tomaszewicz – Radio ESKA Szczecin

 

Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe:

SUPER LODOŁAMACZ 2019
Nie przyznano

 

LODOŁAMACZ SPECJALNY 2019
Agnieszka Niedźwiedzka

Wyróżnienie:
Barbara Jaskierska

 



 

Patronat honorowy

  • Zbigniew Hoffmann – Wojewoda Wielkopolski
  • Zbigniew Rau – Wojewoda Łódzki
  • Zdzisław Sipiera – Wojewoda Mazowiecki
  • Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego
  • Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego
  • Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
  • Jacek Jaśkowiak – Prezydent Miasta Poznania
  • Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łódź

 

Patroni medialni


Sponsorzy

Relacja fotograficzna z Regionalnej Gali Lodołamacze 2019 w Łodzi

 

 



Biblioteka  Śląska w Katowicach, Plac Rady Europy 1, 10 września 2019 r.

Kapituła Konkursu Lodołamacze 2019
regionu dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego

  • Adrian Czubak – Wojewoda Opolski
  • Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski
  • Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski
  • Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
  • Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego
  • Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego
  • Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia
  • Arkadiusz Wiśniewski – Prezydent Miasta Opola
  • Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice
  • Andrzej Kotala – Prezydent Miasta Chorzów
  • Marek Plura – Europoseł
  • Barbara Zdrojewska – Senator RP
  • Alicja Chybicka – Poseł na Sejm RP
  • Marcin Sokołowski – Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PFRON
  • Łukasz Żmuda – Dyrektor Opolskiego Oddziału PFRON
  • Jan Wroński – Dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON
  • Andrzej Gonia – Dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON
  • Lidia Marciniak – p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach
  • Arkadiusz Kapuścik – Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu
  • Małgorzata Łagocka – Okręgowy Inspektor Pracy we Wrocławiu
  • Grzegorz Sikorski – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach
  • Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
  • Dominik Golema – Rzecznik ds. Dialogu Społecznego Urzędu Miejskiego Wrocławia
  • Piotr Dąbrowski – Prezes Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych
  • Edyta Świątczak-Gurzęda – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie ds. Osób Niepełnosprawnych
  • Paweł Parus – Pełnomocnik Marszałka ds Osób Niepełnoprawnych Województwa Dolnośląskiego
  • Bartłomiej Skrzyński – Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych UM Wrocław
  • Alina Nowak – Dyrektor PUP Zabrze/Przewodnicząca Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy województwa Śląskiego
  • Zbigniew Piechociński – Przewodniczący Dolnośląskiej Rady Wojewódzkiej POPON
  • Józef Bodziony – Przewodniczący Śląskiej Rady Wojewódzkiej POPON

 

LAUREACI

Kategoria Zakład Pracy Chronionej

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Zakład Aktywności Zawodowej przy Bytomskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bytomiu, 41-914 Bytom, ul: Strzelców Bytomskich 131 b

II miejsce i srebrny medal:
Zakład Aktywności Zawodowej – Zakład Usługowy „NADZIEJA” w Wałbrzychu, 58-300 Wałbrzych, ul: Mickiewicza 24

III miejsce i brązowy medal:
Zakład Aktywności Zawodowej Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym, 41-500 Chorzów, ul:  Dąbrowskiego 55

Wyróżnienie:
ABC-Service Sp.j., R.Brząkała, R.Gawron, M.Nazaruk, 53-614 Wrocław, ul:  Bolesławiecka  15

 

Kategoria Otwarty Rynek

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Limatherm Components Sp. z o.o., 41-506 Chorzów, ul: Żelazna 5

II miejsce i srebrny medal:
Cafe Równik, 54-244 Wrocław,  pl. Św. Macieja 5

III miejsce i brązowy medal:
Wojewódzki Zespół Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej, 50-403  Wrocław, ul:  Dobrzyńska   21/23

Wyróżnienie:
Spółdzielnia Socjalna Forum, 41-800 Zabrze,  ul: Wolności 350a

 

Kategoria Instytucja

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Opera Wrocławska, 50-066 Wrocław,  ul: Świdnicka 35

II miejsce i srebrny medal:
Muzeum Śląskie, 40-205 Katowice, ul: Tadeusza Dobrowolskiego 1

III miejsce i brązowy medal:
Lubuski Urząd Wojewódzki, 66-400 Gorzów Wielkopolski, ul:  Jagiellończyka 8

Wyróżnienie:
Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże,  43-190 Mikołów, ul: Gliwicka 366

 

Kategoria Przyjazna Przestrzeń

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 13  dla Niewidomych i Słabowidzących im.  Marii  Grzegorzewskiej we Wrocławiu, 54-034 Wrocław, ul. Kamiennogórska 16

Wyróżnienia:
Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacyjno–Opiekuńczego w Mysłowicach, 41-404 Mysłowice, ul: Laryska 7
Gmina Wrocław / Urząd Miejski Wrocławia, 50-141 Wrocław, pl. Nowy Targ 1-8

 

Kategoria Zdrowa Firma

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Lubuski Urząd Wojewódzki, 66-400 Gorzów Wielkopolski, ul: Jagiellończyka 8

Wyróżnienie:
ING Bank Śląski, 40-086 Katowice, ul:  Sokolska  34

 

Kategoria Dziennikarz bez Barier

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymują:
Dziennikarze z niepełnosprawnością intelektualną z TV PRZYSTAŃ

Wyróżnienie:
Katarzyna Kleczka-Zdebel – Telewizja Zabrze

 

Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe:

SUPER LODOŁAMACZ 2019

Fundacja Śląskie Anioły, 40-085 Katowice, ul: Adama Mickiewicza 29

Wyróżnienie:
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa, 55-040 Wierzbice, ul: Lipowa 44

 

LODOŁAMACZ SPECJALNY 2019

Łukasz Malaczewski

Wyróżnienie:
Elżbieta Ożarek


Patronat honorowy

  • Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski
  • Adrian Czubak – Wojewoda Opolski
  • Władysław Dajczak– Wojewoda Lubuski
  • Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski
  • Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego
  • Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego
  • Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego
  • Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia

 

Patroni medialni

Sponsorzy

Relacja fotograficzna z Regionalnej Gali Lodołamacze 2019 we Wrocławiu

 


Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy, ul.: Gdańska 20, Bydgoszcz, 16 września 2019 r. o godz. 1200

 

Kapituła Konkursu Lodołamacze 2019
regionu kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego

  • Mikołaj Bogdanowicz– Wojewoda Kujawsko-Pomorski
    Reprezentant – Aleksandra Poeplau – Pełnomocnik Wojewody ds. ON i Rodziny
  • Artur Chojecki– Wojewoda Warmińsko-Mazurski
  • Piotr Całbecki– Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
    Reprezentant –  Krystyna Żejmo-Wysocka – Dyrektor Dep. Spraw Społecznych Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Mieczysław Struk– Marszałek Województwa Pomorskiego
    Reprezentant – Katarzyna Weremko – Dyrektor ROPS w Gdańsku
  • Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego
  • Rafał Bruski– Prezydent Miasta Bydgoszcz
    Reprezentant – Agnieszka Bańkowska – Dyrektor Biura ds. Zdrowia i Polityki Społecznej
  • Aleksandra Dulkiewicz– Prezydent Miasta Gdańska
    Reprezentant – Ewa Kamińska – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. osób niepełnosprawnych
  • Ryszard Brejza – Prezydent Miasta Inowrocławia
    Reprezentant – Grzegorz Gąsiorek – Naczelnik Wydz. Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia
  • Marek Wojtowski– Prezydent Miasta Włocławka
  • Tadeusz Truskolaski– Prezydent Miasta Białystok
  • Jacek Karnowski– Prezydent Miasta Sopotu
    Reprezentant – Marlena Waruszewska- Jewsienia – Pełnomocnik Prezydenta ds. osób niepełnosprawnych
  • Aleksandra Gierej – Dyrektor PFRON oddział Kujawsko-Pomorski
  • Dariusz Majorek – Dyrektor PFRON oddział Pomorski
  • Janusz Surmacz– p.o. Dyrektora PFRON oddział Warmińsko-Mazurski
  • Artur Janas– Dyrektor WUP w Toruniu
  • Janina Mironowicz – Dyrektor WUP w Białymstoku
  • Joanna Witkowska – Dyrektor WUP w Gdańsku
    Reprezentant – Michał Bruski – Kierownik Wydziału Programów Rynku Pracy WUP Gdańsk
  • Zbigniew Studziński– Okręgowy Inspektor Pracy w Bydgoszczy
  • Mariusz Pokrzywiński– Okręgowy Inspektora Pracy w Gdańsku
  • Marek Aleksiejuk– Okręgowy Inspektor Pracy w Białymstoku

 

LAUREACI

Kategoria Zakład Pracy Chronionej

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Handlowa Spółdzielnia Inwalidów, 86-300 Grudziądz, ul: Nad Torem 10

II miejsce i srebrny medal:
STAPOL Piotr Staszków, 77-300  Człuchów, ul:  Sienkiewicza 48a

III miejsce i brązowy medal:
Fundacja ,,Praca dla Niewidomych” Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjne ZAZ Krzyżewo, Krzyżewo 30, 18-218 Sokoły

 

Kategoria Otwarty Rynek

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Kancelaria Prawno-Finansowa „Partnerzy” Adam Kucharski z siedzibą w Gdańsku, 80-219 Gdańsk,  al. Zwycięstwa 35/2

II miejsce i srebrny medal: nie przyznano

III miejsce i brązowy medal: nie przyznano

 

Kategoria Instytucja

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Wyższa Szkoła Gospodarki, 85-224 Bydgoszcz, ul: Garbary 2

II miejsce i srebrny medal:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, 89-500 Tuchola,  ul: Pocztowa 7

III miejsce i brązowy medal (dwa trzecie miejsca):
Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI w Białymstoku,  15-207 Białystok, ul: Piastowska 3B/79

Towarzystwo Rodziców Dzieci Specjalnej Troski Warsztat Terapii Zajęciowej, 87-300 Brodnica, ul:  Wyspiańskiego 13

 

Kategoria Przyjazna Przestrzeń

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymują (dwa pierwsze miejsca):
Opera Leśna w Sopocie, 81-829 Sopot, ul: Stanisława Moniuszki 12

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim,
89-400 Sępólno Krajeńskie, ul. Kościuszki 3

 

Kategoria Zdrowa Firma

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje: W tej Kategorii Kapituła regionalna konkursu postanowiła nie przyznawać nagród

 

Kategoria Dziennikarz bez Barier

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Magdalena Świerczyńska-Dolot z Radia Gdańsk

 

Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe:

SUPER LODOŁAMACZ 2019

Arkadia Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Torunia

Wyróżnienie:
Fundacja Pro Omnis z Bydgoszczy

 

LODOŁAMACZ SPECJALNY 2019

Jolanta Pisarska-Bitowt

Wyróżnienia:
Krystyna Kalańska
Rafał Średziński 

 


Galę poprowadził Maciej Wilkowski dziennikarz Radia PIK

 

Patronat honorowy

  • Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski
  • Dariusz Drelich –  Wojewoda Pomorski
  • Bohdan Paszkowski –  Wojewoda Podlaski
  • Artur Chojecki –  Wojewoda Warmińsko–Mazurski
  • Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego
  • Mieczysław Struk –  Marszałek Województwa Pomorskiego
  • Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańska
  • Rafał Bruski – Prezydent Bydgoszczy

 

Patroni medialni

Sponsorzy


Relacja fotograficzna z Regionalnej Gali Lodołamacze 2019 w Bydgoszczy

 


Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie, ul.: Artura Grottgera 2, 16 września 2019 r. o godz. 1300

 

Kapituła Konkursu Lodołamacze 2019
regionu lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego

  • Ewa Leniart– Wojewoda Podkarpacki
  • Agata Wojtyszek– Wojewoda Świętokrzyski
  • Przemysław Czarnek– Wojewoda Lubelski
  • Piotr Ćwik– Wojewoda Małopolski
  • Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Andrzej Bętkowski– Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
  • Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego
  • Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego
  • Jacek Majchrowski– Prezydent Miasta Krakowa
  • Krzysztof Żuk– Prezydent Miasta Lublina
  • Tadeusz Ferenc – Prezydent Miasta Rzeszowa
  • Krzysztof Słoń– Senator RP
  • Mieczysław Kasprzak– Poseł na Sejm RP
  • Krystyna Skowrońska– Poseł na Sejm RP
  • Urszula Rusecka– Poseł na Sejm RP
  • Marta Mordarska– Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON
  • Jerzy Dębski – Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON
  • Maciej Szymański – Dyrektor Oddziału Podkarpackiego PFRON
  • Andrzej Michalski– p.o. Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON
  • Piotr Poterała – Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej
  • dr hab. inż. Andrzej Chochół – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • Adam Derza– Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach
  • Barbara Kiełt – Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie
  • Józef Bajdel – Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie
  • Małgorzata Wojda– Okręgowy Inspektor Pracy w Lublinie
  • Adam Panek– Dyrektor PUP Rzeszów
  • Andrzej Zając – Dyrektor PUP w Bochni, Przewodniczący Ogólnopolskiego Forum Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy
  • dr hab. Bogusław Marek– Pełnomocnik Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ds. Studentów Niepełnosprawnych
  • Małgorzata Dankowska – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim
  • Antoni Matyasik– Przewodniczący Rady Wojewódzkiej POPON
  • Krzysztof Tokarz – Przewodniczący Rady Wojewódzkiej POPON

 

LAUREACI

Kategoria Zakład Pracy Chronionej

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Zakład Aktywności Zawodowej Wola Żyrakowska przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy, 39 – 204  Żyraków, Wola Żyrakowska  80b 

II miejsce i srebrny medal:
PHW Starpol Sp.j., E. Płusa i I. Płusa, 27-200 Starachowice, ul: Radomska 39a

III miejsce i brązowy medal:
Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej, Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”, 33-100 Tarnów, ul: Sanguszków 28a

Wyróżnienia:
Spółdzielni Niewidomych im. M. Sękowskiego, 20-060 Lublin, ul: Bartosza Głowackiego 35
AS-Babuni Sp. z o.o.,  21-025 Niemce, ul: Różana 37

 

Kategoria Otwarty Rynek

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Marbo s.c., 25-127  Kielce,  Al. Na Stadion  50

II miejsce i srebrny medal:
Spółdzielnia Socjalna Osób Prawnych EkoAkcja,  33-386  Gostwica,  Gostwica  27

III miejsce i brązowy medal:
Spółdzielnia Socjalna  „DobryDzień” w Duńkowicach, Duńkowice 76, 37-550 Radymno

Wyróżnienie:
Shell Polska Sp. z o.o. – Oddział w Krakowie, 30-392   Kraków, ul:  Czerwone Maki  85

 

Kategoria Instytucja

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Muzeum Narodowe w Kielcach, 25-010  Kielce,  pl. Zamkowy 1

II miejsce i srebrny medal:
Muzeum Narodowe w Krakowie, 30-062  Kraków, al. 3 Maja 1

III miejsce i brązowy medal:
Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej, 35-301 Rzeszów, ul: Lwowska 60

 

Kategoria Przyjazna Przestrzeń

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, 25-369 Kielce,  ul: Żeromskiego 5

Wyróżnienie:
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, 30-527 Kraków, ul: Nadwiślańska: 2-4

 

Kategoria Zdrowa Firma

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A., 28-100 Busko-Zdrój,  ul: Gen. F. Rzewuskiego 1

Wyróżnienie:
Łuksja-Med  Sp. z o.o., 21-400 Łuków, ul: Staropijarska 3

 

Kategoria Dziennikarz bez Barier

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje:
Anna Tomczyk – TVP3 Rzeszów

Wyróżnienie:
Monika Meleń – TVP 3 Kraków

 

Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe:

SUPER LODOŁAMACZ 2019

Caritas Archidiecezji Przemyskiej

Wyróżnienie:
Drużyna „Tyniecka. Nie Widząc Przeszkód” z Krakowa

 

LODOŁAMACZ SPECJALNY 2019

Prof. dr bab. Bogusław Marek

Wyróżnienie:
Andrzej Janowski

 



Patronat honorowy

  • Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki
  • Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski
  • Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski
  • Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski
  • Witold Kozłowski– Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
  • Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego
  • Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego
  • Jerzy Borcz –Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego
  • Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
  • Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa
  • Tadeusz Ferenc – Prezydent Miasta Rzeszowa

 

Patroni medialni

Sponsorzy

 

Relacja fotograficzna z Gali w Lublinie