Start

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
Podkarpacki Urząd Wojewódzki: LODOŁAMACZE 2018
12 września br., wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w gali I etapu konkursu Lodołamacze 2018.

 

 Gala Finałowa regionalnego etapu XIII edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Nagrodzeni zostali najlepsi z 4 województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i małopolskiego. Najlepsi – czyli przedsiębiorstwa, instytucje, fundacje, uczelnie oraz osoby prywatne, które zatrudniają osoby niepełnosprawne i działają na ich rzecz, a tym samym obalają stereotypy i walczą z uprzedzeniami .


Statuetki wręczono w 6 kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, zdrowa firma, przyjazna przestrzeń oraz dziennikarz bez barier. Zwycięzcy konkursu regionalnego zostaną nominowani do edycji ogólnopolskiej. Szczegóły: http://popon.pl/component/content/article/30-wiadomoci-komunikaty/34492-laureaci-etapu-regionalnego-kujawsko-pomorskiego-podlaskiego-pomorskiego-warmisko-mazurskiego-konkursu-lodoamacze-2018.html


– To dla mnie zaszczyt, że właśnie tu, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie zorganizowana została gala I etapu konkursu „LODOŁAMCZE 2018”, który swym zasięgiem objął 4 województwa – podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie. Jest mi niezmiernie miło, że mogę dziś gościć przedstawicieli firm, które odważyły się przełamać stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Dzięki czemu grupa ta dostała szansę na samodzielność, niezależność finansową, rozwój osobisty i zawodowy oraz realizację pasji i zainteresowań. Jednak praca jest dla nich nie tylko sposobem na uzyskania środków do życia, ale także bardzo często swoistą rehabilitacją, dzięki której nabierają pewności siebie i zyskują wiarę we własne możliwości – powiedziała w trakcie gali wojewoda Ewa Leniart.


Zdjęcia

Źródło: https://rzeszow.uw.gov.pl/