Startarrow Aktualności

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni


Niedziela.pl: Bp Ignacy Dec laureatem Lodołamacza Specjalnego 2016
poniedziałek, 12 wrzesień 2016
Laureatem Dolnośląsko-Opolskiej edycji „Lodołamacz Specjalny 2016” został bp Ignacy Dec. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się 5 września w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. "Lodołamacz Specjalny" jest przyznawany dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

MaszeMiasto.pl: Legnicki Oddział TPD z tytułem Lodołamacza
czwartek, 08 wrzesień 2016
Legnicki Oddział TPD z tytułem Lodołamacza. Tytuł Lodołamacza przyznano TPD za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych. Zdaniem kapituły działalność legnickiego TPD w dziedzinie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.
Legnica.twoje-miasto: Lodołamacz dla legnickiego TPD
czwartek, 08 wrzesień 2016
Legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zdobył I miejsce i tytuł Lodołamacza w regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2016. Tym samym uzyskał nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 29 września w Warszawie.
Fakty.lca.pl: Legnicki oddział TPD z tytułem Lodołamacza
czwartek, 08 wrzesień 2016
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy zdobyło pierwsze miejsce w regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2016. Tym samym uzyskało nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 29 września w Warszawie.
Otolegnica.pl: Lodołamacz dla legnickiego TPD
czwartek, 08 wrzesień 2016
Legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zdobył I miejsce i tytuł Lodołamacza w regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2016. Tym samym uzyskał nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 29 września w Warszawie.
W "Porannym Gościu" Radia Rodzina o działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych
środa, 07 wrzesień 2016
Stadion Wrocław, Port Lotniczy, Teatr Muzyczny Capitol, Narodowe Forum Muzyki, szpilkostrada, niskopodłogowe autobusy i tramwaje, Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach „Wrocław CUP” to działania podjęte przez stolicę Dolnego Śląska na rzecz osób niepełnosprawnych.

Onet: Ks. biskup Ignacy Dec laureatem nagrody Lodołamacz Specjalny
środa, 07 wrzesień 2016
Ordynariusz Diecezji Świdnickiej ks. biskup Ignacy Dec został laureatem nagrody Lodołamacz Specjalny 2016 r. w regionie Dolnośląsko-Opolskim. To wyróżnienie dla instytucji, firm i ludzi, którzy w szczególny sposób pomagają osobom niepełnosprawnym.
Relacja fotograficzna etapu regionalnego Dolnośląsko-Opolskiego Konkursu Lodołamacze 2016
środa, 07 wrzesień 2016
Radio Rodzina: "Lodołamacze" 2016 rozdane!
wtorek, 06 wrzesień 2016
Lodołamacze to ludzie, firmy i instytucje, które angażują się rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. W tym roku odbyła się 11. edycja konkursu, którego zwycięzcy w szczególny sposób pomagają osobom niepełnosprawnym.
Wojewoda Dolnośląski na gali konkursu Lodołamacze 2016
wtorek, 06 wrzesień 2016
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w gali I etapu Konkursu Lodołamacze 2016.
TVP3 Wrocław: Gala konkursu Lodołamacze
wtorek, 06 wrzesień 2016
Zobacz
Politechnika Wrocławska: PWr doceniona za wspieranie studentów z niepełnosprawnością
wtorek, 06 wrzesień 2016


Regionalna gala konkursu "Lodołamacze 2016". Nagrodę dla Politechniki Wrocławskiej odebrali dr inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich i Jerzy Borowiec, pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych (fot. Krzysztof Mazur)

Radio Wrocław: Doceniają niepełnosprawnych, dziś doceniono ich
wtorek, 06 wrzesień 2016


Mowa o pracodawcach, którzy zostali nagrodzeni w plebiscycie Lodołamacze.

Laureaci etapu regionalnego Dolnośląsko-Opolskiego Konkursu Lodołamacze 2016
poniedziałek, 05 wrzesień 2016
Zapraszamy na pierwszą Galę regionalną Lodołamacze 2016 we Wrocławiu
piątek, 02 wrzesień 2016

5.09.2016 r. o godz. 13:00, Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego, ul. Katedralna 9, Wrocław


Laureaci Lodołamacze 2016 w Dolnośląsko-Opolskim wybrani
środa, 24 sierpień 2016
W dniu 22 sierpnia odbyło się posiedzenie Kapituły Dolnośląsko-Opolskiej we Wrocławiu dla pracodawców wrażliwych społecznie i zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami Lodołamacze 2016.
71news: Poszukiwani odpowiedzialni i wrażliwi społecznie Lodołamacze
środa, 06 lipiec 2016
Zobacz
Dolny Śląski.pl: Inauguracja kolejnej edycji konkursu Lodołamacze
czwartek, 30 czerwiec 2016
Konferencją prasową zorganizowaną na Bulwarze Xawerego Dunikowkiego rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Lodołamacze”, skierowanego przede wszystkim do firm, instytucji i ludzi zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami. Organizatorami są Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

TV Rodzina: LODOŁAMACZE 2016- Konferencja
piątek, 24 czerwiec 2016
Wystartowała kolejna edycja konkursu - LODOŁAMACZE to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.
QBusiness,pl: Nie dzielmy pracowników na pełnosprawnych i niepełnosprawnych, ale na tych, którzy wyk
czwartek, 23 czerwiec 2016
Na Dolnym Śląsku i województwie opolskim właśnie ruszył konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze 2016”. To już XI edycja konkursu, który organizowany jest od 2006 r. W tym roku ambasadorem akcji został aktor Konrad Imiela.
Ruszyła Kampania Lodołamacze 2016 w Dolnośląsko-Opolskim
środa, 22 czerwiec 2016
Na Dolnym Śląsku i województwie opolskim właśnie ruszył konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze 2016”. To już XI edycja konkursu, który organizowany jest od 2006 r. W tym roku ambasadorem akcji został aktor Konrad Imiela.
Wrocław.pl, Wrocław Twoje Miasto: Lodołamacze 2016  wystartował konkurs dla pracodawców
środa, 22 czerwiec 2016
Osoby niepełnosprawne mogą być świetnymi pracownikami, ale najpierw trzeba dać im szansę. Na Dolnym Śląsku i województwie opolskim właśnie ruszył konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze 2016 . To już XI edycja konkursu, który organizowany jest od 2006 r. W tym roku ambasadorem akcji został aktor Konrad Imiela.
Radio Wrocław: Lodołamacze ruszają
środa, 22 czerwiec 2016
Walczmy z barierami i stereotypami - mówią organizatorzy 11 edycji konkursu lodołamacze. Inicjatywa Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych skierowana jest do przedsiębiorców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne
Fotorelacja z konferencji inaugurującej Lodołamacze dolnośląsko-opolskie - Wrocław
wtorek, 21 czerwiec 2016
PUP Jastrzębie-Zdrój - Konkurs dla pracodawców
wtorek, 07 czerwiec 2016
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji konkursu Lodołamacze.

Lodołamacze 2016 w regionie dolnośląsko-opolskim - Konferencja prasowa
poniedziałek, 23 maj 2016

 


Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz Polska Organizacja Pracodawców 
Osób Niepełnosprawnych

zapraszają

na konferencję prasową

“Poszukiwani odpowiedzialni i wrażliwi społecznie LODOŁAMACZE”

Opole.pl: Czekamy na zgłoszenia do Konkursu Lodołamacze 2016
środa, 18 maj 2016


Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze. Konkurs i Kampania Lodołamacze skierowane są do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Współfinansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Konrad Imiela Ambasadorem Lodołamaczy w Dolnośląskim
piątek, 06 maj 2016
Konrad Imiela - polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, także kompozytor, autor tekstów piosenek i reżyser teatralny. Dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Od 2007 roku sprawuje artystyczną pieczę nad Przeglądem Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Nowa Trybuna Opolska: Lodołamacze -pracodawcy wrażliwi społecznie
środa, 06 kwiecień 2016
Rozpoczęła się XI edycja konkursu Lodołamacze, organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. 
Rusza kolejna edycja Konkursu Lodołamacze pisze Gazeta Wrocławska i Kurier Lubelski
poniedziałek, 04 kwiecień 2016

Rusza XI edycja Konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie. Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze.


Pismo Ksiądza Henryka Kardynała Gulbinowicza
wtorek, 06 październik 2015
Fundacja Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Shamrock zdobywcą brązowego medalu w Regionalnym Konkursie
wtorek, 29 wrzesień 2015
Dzień 24 września 2015 roku był dla naszej organizacji dniem szczególnym, ponieważ na wrocławskiej gali rozdano statuetki i wyróżnienia dla laureatów Konkursu Lodołamacze 2015 w regionie dolnośląskim. My zdobyliśmy 3. miejsce w kategorii Instytucja, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Uroczystość uświetnił koncert Magdaleny Kumorek – aktorki filmowej i teatralnej oraz wokalistki.
Relacja fotograficzna. Dolnośląsko-Opolska Gala Lodołamacze 2015
poniedziałek, 28 wrzesień 2015
Telewizja Rodzina: relacja z Gali Dolnośląsko-Opolskich Lodołamaczy
poniedziałek, 28 wrzesień 2015
Telewizja Rodzina. Lodołamacze wręczone!
poniedziałek, 28 wrzesień 2015
Laureaci nagrody to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. W auli PWT wręczono statuetki Lodołamaczy.

TVP Wrocław: Praca dla niepełnosprawnych
piątek, 25 wrzesień 2015
Na Dolnym Śląsku mieszka 380 tysięcy osób niepełnosprawnych, tylko co dziesiąty ma pracę. Firm, które zatrudniają osoby niepełnosprawne, w regionie jest blisko 100. Każdy taki pracodawca jest więc na wagę złota. Dziś tych najlepszych wyróżniono statuetkami Lodołamacze 2015.
Radio Rodzina. Lodołamacze wręczone!Wśród wyróżnionych Radio Rodzina!
piątek, 25 wrzesień 2015
Dziś w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu wręczono statuetki Lodołamaczy.
Laureaci z Dolnego Śląska i Opolskiego nagrodzeni
poniedziałek, 28 wrzesień 2015
Gość Wrocławski: "Lodołamacze" 2015 rozdane!
piątek, 25 wrzesień 2015
Od 10 lat przełamują lody niepełnosprawności. Wśród laureatów kard. Henryk Gulbinowicz.
Nasz Dziennik. Ks. kard. Henryk Gulbinowicz wyróżniony
piątek, 25 wrzesień 2015
W auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ogłoszono dzisiaj wyniki jubileuszowej dziesiątej edycji etapu regionalnego Dolnośląsko-Opolskiego Konkursu „Lodołamacze 2015”. Statuetką „Lodołamacza Specjalnego” wyróżniono metropolitę seniora ks. kard. Henryka Gulbinowicza.
Laureatów dolnośląsko-opolskich poznamy już 24 września
czwartek, 17 wrzesień 2015
Gazeta Wrocławska. Firmy, organizacje i instytucje coraz chętniej zatrudniają osoby niepełnosprawne
poniedziałek, 10 sierpień 2015
Do połowy sierpnia przedsiębiorstwa zatrudniające osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać się do udziału w konkursie Lodołamacze 2015.

 
Gazeta Wrocławska: Rozpoczęła się kolejna edycja Lodołamaczy
poniedziałek, 22 czerwiec 2015
Konkurs promuje firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne.
TVP Wrocław - inauguracja Lodołamaczy 2015 na Dolnym Śląsku
piątek, 19 czerwiec 2015
Zobacz
Twoje miasto: Lodołamacze 2015 - ruszył konkurs dla pracodawców
piątek, 19 czerwiec 2015
18 czerwca na Dolnym Śląsku i województwie opolskim zainaugurowano konkurs i kampanię na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych "Lodołamacze 2015" . To już X edycja konkursu, który organizowany jest corocznie od 2006 r.
Wrocławskie media piszą o inauguracji Kampanii Lodołamacze na Dolnym Śląśku
piątek, 19 czerwiec 2015
18 czerwca na Dolnym Śląsku i województwie opolskim zainaugurowano konkurs i kampanię na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych "Lodołamacze 2015" . To już X edycja konkursu, który organizowany jest corocznie od 2006 r.
Dolny Śląsk o pracodawcach, którzy widzą sens w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych- konferencja
piątek, 19 czerwiec 2015
W dniu dzisiejszym Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych wraz z Urzędem Miasta Wrocławia zorganizowała konferencję prasową otwierającą Kampanię Lodołamacze na Dolnym Śląsku oraz w województwie opolskim.
Inauguracja Konkursu Lodołamacze 2015 w regionie Dolnośląskim
środa, 03 czerwiec 2015

 

 

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych

zaprasza

na konferencję prasową

“Poszukiwani odpowiedzialni i wrażliwi społecznie”

– inauguracja Konkursu i Kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Lodołamacze 2015 w regionie dolnośląsko-opolskim

Nowa Trybuna Opolska zachęca do Konkursu Lodołamacze 2015
wtorek, 12 maj 2015
Rozpoczęła się X edycja konkursu „Lodołamacze".
Relacja z Gali we Wrocławiu
wtorek, 07 październik 2014
Trybuna Opolska: Jarosław Duszak zasłużył na tytuł Lodołamacza
wtorek, 07 październik 2014
Prezes opolskiego oddziału Polskiego Związku Głuchych otrzymał Lodołamacz Specjalny, a związek zdobył II miejsce w kategorii instytucja.
TVP Wrocław o Lodołamaczach
wtorek, 30 wrzesień 2014
TVP Wrocław: Lodołamacze 2014 rozdane na Dolnym Śląsku i w opolskim
wtorek, 30 wrzesień 2014
Główne idee konkursu Lodołamacze to przełamywanie stereotypów, integracja osób niepełnosprawnych i zachęta do tworzenia dla nich nowych miejsc pracy.
Życie Bytomskie: Centrum DZWONI ze statuetką
wtorek, 30 wrzesień 2014
Docenieni za pomaganie. Statuetkę Super Lodołamacza odebrali przedstawiciele bytomskiego Centrum DZWONI. To dowód uznania za działania podejmowane w ostatnich latach.
Gazeta Wrocławska: Lodołamacze 2014 rozdane. Uhonorowani pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych
wtorek, 30 wrzesień 2014
W konkursie Lodołamacze 2014 firmy i organizacje nagrodzono za łamanie stereotypów i otwarcie na problemy osób z niepełnosprawnością. Oceniano w trzech kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja.
Radio Wrocław: Lodołamacze przyznane
wtorek, 30 wrzesień 2014
Kolejne lodowe góry skruszone. We Wrocławiu rozdano dziś lodołamacze, czyli nagrody dla pracodawców wrażliwych społecznie, którzy przełamując stereotypy i uprzedzenia, angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.
Radio Rodzina o pracodawcach, którzy zdobyli statuetki w regionie dolnośląsko-opolskim
wtorek, 30 wrzesień 2014
W dniu dzisiejszym w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu wręczono statuetki dla pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne.
Nowa Trybuna Opolska: Jarosław Duszak i Polski Związek Głuchych w Opolu nagrodzeni w konkursie Lodoł
wtorek, 30 wrzesień 2014
Jarosław Duszak jest tłumaczem języka migowego, nauczycielem akademickim, współtwórcą publikacji i wydawnictw multimedialnych dotyczących języka migowego. A przede wszystkim jest społecznikiem o wielkim sercu.
Dolnośląsko-opolscy Laureaci Konkursu Lodołamacze 2014
poniedziałek, 29 wrzesień 2014
W dniu dzisiejszym w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu wręczono statuetki dla pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne. W Konkursie Lodołamacze 2014 wyróżniony pracodawców z regionu dolnośląskiego i opolskiego. Firmy nagrodzono za łamanie stereotypów i otwarcie na problemy osób z niepełnosprawnością w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucja.
Radio Rodzina o Lodołamaczach na Dolnym Śląsku i w Opolskim
środa, 04 czerwiec 2014
Wypowiedź Barbary Pokorny Przewodniczącej Rady Krajowej POPON.